Edukacija za mobilne aplikacije i opremanje informatičke učionice

U sklopu aktivnosti 4.1. od 23. do 25. veljače 2016. godine su održane 3 jednodnevne radionice na temu izrade mobilnih aplikacija

Radionice je održao stručnjak profesor emeritus Saša Divjak koji je pripremio prezentacije i održao vježbe za 2 nastavnika informatičke nastave iz IX. i XI. gimnazije.  

Zahvaljujući pripremljenim temama i vježbama nastavnici su povećali svoje kompetencije u području informatičkih i mobilnih  tehnologija. Usvojena znanja i vještine će omogučiti daljnje izvođenje fakultativne nastave koja će biti unapređena za  modul izrade mobilnih aplikacija.

Dvoje nastavnika informatike nakon provedenih radionica dobile su potvrdu o sudjelovanju potpisane od strane stručnjaka.

Također u sklopu ove aktivnosti nositelj projekta IX. gimnazija je opremio informatičku učionicu novom kvalitetnom opremom. Nabavljeno je 10 komada laptopova i antivirusnih programa koji će moći podržati provođenje novog modula.