Opremanje učionice za provođenje kurikuluma astronomija i edukacija za korištenje opreme

U sklopu aktivnosti 3.1. nabavljeni su priručnici: Metode astronomskih istraživanja i Elementarna astronomija I. dio, po jedan primjerak za svaku gimnaziju,  te edukacijski paketi za nastavnike (ukupno 4 kom., po 2 za svaku školu). Za nositelja i partnersku školu nabavljen je po jedan teleskop. Također za nositelja projekta nabavljeno je 5 laptopova i antivirusnih programa na kojima će učenici IX. gimnazije moći instalirati nove besplatne programe o astronomiji te organizirati webinar.

Od 09. do 12.  veljače 2016. godine vanjski stručnjak za astronomiju g. Damir Hržina sa Zvjezdarnice u Zagrebu je održao radionicu na temu astrognozije, gibanja Sunca, Zemlje i njezinog gibanja, sfernoj astronomiji i optičkim teleskopima.

Radionici je prisustvovalo 5 nastavnika iz IX. i XI. gimnazije, svi članovi radne skupine.

Zahvaljujući pripremljenim temama i vježbama nastavnici su povećali svoje kompetencije u području astronomije. Usvojena znanja i vještine će olakšati pripremu novog kurikuluma iz fakultativnog predmeta astronomija te izvođenje same nastave.

Svi nastavnici nakon provedenih radionica dobili su potvrdu o sudjelovanju potpisane od strane stručnjaka.